2 Ayda 10 Kilo Veren Okurumuzun Zayıflama Hikayesi

Zayıflama Hikayeleri

Sizlerden gelen zayıflama hikayelerini yayınlamaya devam ediyoruz. Aslı adındaki okuyucumuz 2 ayda nasıl 10 kilo verdiğini sizler için anlattı. İşte hikayesi ve önerileri;

“Merhabalar ben Aslı 2 ayda vermek istediğim 10 kiloyu rahatlıkla verdim. Boyum 161 cm kilom ise 73’dü. Kendime hedef olarak 63 kiloyu belirledim. İlk olarak şunu belirteyim kilo vermek istiyorsanız ilk önce buna inanmalısınız. Bunun yanında çok aç durmaya gerek yok. Her neyse benim yaptığım uygulamaya geçeyim.

Aslında beslenme ile alakalı sıkı bir diyet yapmadım. Sadece öğünlerimi küçülttüm. Yemeklerden önce su içmeye gayret gösterdim. Birde yemek saatlerine dikkat ettim. Kahvaltıyı eskiye oranla biraz azalttım ve çayı şekersiz olarak tükettim. Aynı zamanda açık çay içtim. Tabi kahvaltıya başlamadan önce 1 bardak su içtim. Bunun yanında beyaz ekmek tüketmedim, kepek ekmek kullandım. Kahvaltıdan 1 saat sonra 30 dk’lık tempolu yürüyüş yaptım. Öğle yemeğinide yine biraz azaltarak ve beyaz ekmek olmadan yedim. Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında yeşil çay içtim ve light yoğurt yedim. Akşam yemeğinde de aynı şekilde porsiyonları azalttım ve beyaz ekmek tüketmedim. Akşam yemeğinden 2-3 saat sonra 30 dk’lık yürüyüş yaptım. Yatmadan 1 saat önce felan meyve yedim.

Aslında çok daha fazla kilo verebilirdim ama sağlıklı bir şekilde ve kalıcı olarak bu kiloları vermek istedim. Bu nedenle bu şekilde bir uygulama yaptım.

Bence aç kalmaya çok gerek yok. Biraz düzenli beslenme ve spor ile kiloları rahat verebilirsiniz. Tabi çok hızlı veremeyebilirsiniz. Fakat sağlıklı ve kalıcı kilo vermiş olursunuz, doğrusu da budur. Herkese sevgilerle…”

Sizlerde hikayelerinizi bizlere iletişim bölümünden gönderebilirsiniz..

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz