Dukan Diyeti ile Zayıflayanlar

Dukan Diyeti

Zayıflamak ve hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin son zamanlarda en çok tercih ettikleri diyetlerin başında dukan diyeti geliyor. Protein ağırlıklı beslenmeye dayanan diyet 4 evreden oluşuyor. Kişinin vermek istediği kilo miktarına, sahip olduğu kiloya ve kiloları vermek istediği süreye bağlı olarak dukan diyeti süresi ve evrelerinin süresi değişiklik gösteriyor. Dukan diyeti yaparak kilo verenlerin oranıda oldukça yüksek. Daha önce sizlere dukan diyeti yorumları başlığı altında bu diyeti yapan kişilerin olumlu ve olumsuz bazı görüşlerini paylaşmıştık. Bu konumuzda da dukan diyeti yaparak kilo veren bazı okuyucularımıza ait görüşleri ve düşünceleri sizlerle paylaşacağız.

Filiz
Eşimle birlikte dukan diyetine yaklaşık olarak 25 gün önce başladık. Diyetin tüm kurallarına uyduğumuz söylenebilir, hiçbir kaçamak yapmadık. Bugün itibari ile ben 6 kilo verdim, eşim ise 4,5 kilo verdi. Diyet programı oldukça ideal zaten kaçamak yapmayada pek gerek kalmıyor. Kilo vermeyi düşünenlere tavsiye edebileceğim bir diyet.

Sonay
Merhaba ben dukan diyetini 4 aydır yapıyorum. Herşey mükemmel gidiyor. Boyum 160 kilom ise 76’ydı. Şu an kilom 68 civarında, biraz daha kilo vermeyi düşünüyorum.

İsmini Vermek İstemeyen Okuyucu
Merhabalar bende uzun araştırmalar sonucunda bu diyeti uygulamaya karar verdim. Diyete başlayalı bugün 4. gün oluyor. Diyetin ilk evresi olan atak evresinde vermem gereken 800 gram vardı. Ben 1300 gram verdim. Şu an seyir evresine geçtim. Seyir evresinin ilk günündeyim. Bakalım en son kaç kilo vermiş olacağım.

Selda
Dukan diyetine başladığımda 82 kiloydum, 7 günlük atak evresinde 77,5 kiloya düştüm. Fakat seyir evresinde kilo verme hızım bu kadar yüksek olmadı.

Hatice
Ben diyeti yaklaşık olarak 1,5 ay uyguladım ve 9 kilo verdim. Dukan diyeti istikrar, sabır ve azim isteyen bir diyet. Fakat yıllardır birçok diyet denedim, hiçbirisinde bu kadar başarılı olmamıştım..

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Tuğçe diyor ki:

  Selam ben bu diyeti daha önce yaptım kilo da verdim insanı çok zorlamıyor ancak yarıda bıraktım ve bugün itibariyle yeniden başladım bu kez sabırlı olacağım…

 2. Özlem diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar DUKAN diyeti ne diyeyim harika… 10 yıl aradan sonra vücut hatlarımı ne kadar özlediğimi anladım. Diyete yaklaşık 4,5 ay önce başladım ve ilk 2.5 ayda tam olarak 26 kilo verdim. Son 2 aydır da aklınıza gelebilecek her şeyden yedim. Tabi abartmamak kaydıyla, üstelik günde sadece 200-300 tane yarım mekik çekerek. Sizinle bu sevincimi paylaşmak istedim dukan diyetini uygulayıp kilo vermemek imkansızdır. LÜTFEN KİTABINI alıp bilinçli bir şekilde zayıflayalım. Herkese kolay gelsin. Teşekkürler PİERRE DUKAN…

  1. Demet diyor ki:

   Merhaba Özlem, tebrik ederim verdiğin kilolar için, sevincini paylaşman güzel, moral oldu bana. Bende Dukan diyetine başlayalı 2 hafta oldu ve 5 kilo verdim. Umarım senin gibi 20’lere bende ulaşırım. Sevgiler…

Yorum Yaz