Greyfurt Diyeti ile 10 Günde 5 Kilo Zayıflama

Greyfurt Diyeti

Kadınların uzun yıllardır yapmış oldukları diyet çeşitlerinden biriside greyfurt diyetidir. Bu diyet “10 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet” olarak 1930’lu yıllarda ABD’de ortaya çıkmış olan bir diyettir. Aslında bu diyet mayo klinik diyeti olarakta bilinmektedir. Fakat bu yanlış bir bilgidir. Bu iki diyet birbirinden farklıdır. Greyfurt diyetinde asıl amaç; sebze ve meyve tüketimini biraz sınırlandırmak ve bunun yerine protein değeri daha zengin gıdalarla beslenme oluşturmaktır. Et gibi kolesterol ve yağ oranı yüksek bir besin ile diyet süresince beslenmeye ağırlık verilerek yanında bolca greyfurt suyu tüketilir.

Greyfurt’un bu diyette kullanılmasının sebebi greyfurtun ya yakıcı özelliğidir. Greyfurt oldukça iyi bir yağ yakıcıdır. Greyfurt ile beraber tüketilen proteinli besinler vücutta çok fazla depolanmadan atılır ve yağa dönüşmez. Aynı zamanda greyfurtun yağ yakıcı etkisi ile vücuttaki mevcut yağlarda erir.

Greyfurt’un son yıllarda yapılmış olan araştırmalarda kandaki insülin seviyesini azalttığı ve açlık hissini bastırdığı ispatlanmıştır. Greyfurt ve greyfurt suyunun içerisinde bulunan yağ yakıcı bitkisel enzimler de doğal bir zayıflama ilacı gibi etki göstermekte ve kilo verilmesini sağlamaktadır.

Greyfurt’u belirlenmiş olduğunuz bir diyet programı ile beraber kullanabilirsiniz. bunun yanında tek başına kullanımıda kilo vermeye ve zayıflamaya yardımcıdır. Her gün 1 bardak greyfurt suyu içerek 1 ayda 5 kiloya kadar zayıflamanız mümkündür.

Greyfurt ile zayıflama teknikleri küçük değişiklikler gösterse de temelde sabah, öğle, ikindi ve akşam ve gece yemeği olarak 5 ana öğüne bölünmüştür. Greyfurt diyeti boyunca diyet uygulayıcılarının şekersiz sade kahve ve bolca su içmeleri özendirilmektedir.

Örnek Bir Greyfurt Diyet Planı
Sabah Kahvaltısı
2 adet yumurta, 2 ince dilim pastırma, sade kahve, yarım greyfurt veya 250 ml greyfurt suyu

Öğle Yemeği
Çoban salatası, sınırsız et, yarım greyfurt veya 250 ml greyfurt suyu

Akşam Yemeği
Kırmızı Lahana Kereviz pancar gibi kırmızı sebzeler ve nişastasız yeşil yapraklı sebzelerden oluşan bir yemek, sınırsız et veya balık eti, yarım greyfurt veya 250 ml greyfurt suyu

Gece atıştırması
250 ml yağsız süt

Greyfurt diyetinde salatalarda yağ kullanmak serbesttir. Yiyecekleri pişirerek yemeniz tavsiye edilir. Greyfurt suyunda şeker kullanmak yasaktır..

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Merve diyor ki:

  Ben greyfurt diyetini yapıyorum gerçekten işe yarıyor. Fakat çok fazla greyfurt tüketmemekte gerekiyor.

 2. Fatoş diyor ki:

  Greyfurt diyetine başladım. Bugün 3. günüm ve toplam 2 kilo verdim. Herkese tavsiye ediyorum.

  1. Güler diyor ki:

   Lütfen biri bana cevap versin gerçekten 3 günde 2 kilo verdiniz mi?

 3. Prenses diyor ki:

  her gün aynı diyet listesinde ki yemeklere mi uyucagız olumsuz bir yönü var mı diyetin

 4. Tuğba diyor ki:

  Ben 3sene önce 20 lik diş ağrısı çekiyordum ve sürekli sıvı beslendim ekmegimi çorbaya yoğurda süte dograyarak yedim elma mandalina portakal ne bulursam sıktım içtim o sıralarda evde bir çuval greyfurt vardı günde en az büyük boy 5 tane sıkar içerdim belli aralıklarla bardak bardak günden güne eridiğimi farkettim dişimin ağrısından dolayı evden kapının önüne bile çıkamazdım 3 ay sonra eczaneye gittim ve ne göreyim 96 kilodan 64 kiloya düşmüştüm 46 beden giyen ben 38 giymeye başladım nasıl olduğunu anlamadım ve ben greyfurtun bu sene zayıflattıgınj öğrendim dogum yaptım şimdi 92 kiloyum sabırsızlıkla greyfurtun çıkmasını bekliyorum

Yorum Yaz