İp Atlayarak Kilo Vermek

İp Atlama

Fazla kilolarından şikayetçi olanlar için önerdiğimiz zayıflama yöntemlerinden birisi de ip atlamadır. Oldukça basit ve ucuz bir spor olan ip atlama yağlarınızın yakımında oldukça faydalıdır. Aynı zamanda formda bir görünüme kavuşmanızı da sağlamaktadır. İp atlama egzersizleri bol miktarda enerji harcamanıza neden olur. Bunun sonucunda ise vücutta bulunan fazla yağlar yakılır. Aynı zamanda ip atlama esnasında terleyeceksiniz, buda kilo vermede yardımcı bir unsurdur.

Fazla kiloları özellikle bayanlar dert etmektedir. İp atlama ise başta bayanlara hitap eden bir spor dalı olduğundan yağ yakımında ve kilo vermede bayanlar tercih edebilirler. Özellikle çocukluk yıllarında bir eğlence ve oyun olarak oynadığımız ip atlama; şimdi kilo vermenizi sağlayabilir. İp atlayarak hem eğlenebilirsiniz, hem de kısa sürede yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

İp atlama ile zayıflamak istiyorsanız bunun için değişik taktikler ve yöntemler vardır. En klasiği ipin uçlarını sağ ve sol elinizle tutarak çevrenizden döndürerek atlamaktır. Atlarken çok fazla zıplamanıza gerek yoktur. Yerden 5-10 cm yukarıya zıplayarak yavaş bir şekilde ayaklarınızla yere temas edebilirsiniz. Bu hareketi yorulma durumunuza göre setler halinde sabah ve akşam tekrarlayabilirsiniz.

İp atlayarak kilo veren birçok kişi mevcuttur. Şimdi ip atlayarak kilo veren bazı kişilerin yorumlarını sizlerle paylaşalım

Aysun
“İp atlamak gerçekten çok iyi, 50 gündür ip atlıyorum 74 kilodan 65 kiloya düştüm. Biraz daha devam edeceğim”

Kadriye
“Her gün 500 tane veya 1000 tane atlıyorum, 64 kilodan 61 kiloya düştüm, çok mutluyum.”

Filiz
“Hanımlar ben hemen hemen her gün ip atlıyorum, gerçekten eğlenceli bir spor.”

Ebru
“İp atlamaya 1 ay önce başladım. Ekstra bir diyet yapmıyorum ama yediklerimi biraz azalttım. Bu sayede 73 kilodan 69 kiloya düştüm.”.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. İrem diyor ki:

  Günde kaç defa ip atlamalıyız tam olarak söylermisiniz 🙂

  1. Burcu Kaya diyor ki:

   Bu size kalmış birşeydir. Kendiniz ne kadar yapabilirseniz o kadar yapın. Çok fazla kendinizi zorlamaya gerek yoktur. Fakat sabah 200-500 arası yine akşam 200-500 arasının ideal olduğunu söyleyebilirim.

 2. Hilal diyor ki:

  Peki sabah vaktimiz yoksa sadece akşamları 1 saat ip atlasak olurmu?

  1. Burcu Kaya diyor ki:

   Tabi ki Hilal hanım sabah vakit bulamıyorsanız akşamda ip atlayabilirsiniz. Hatta 5-10 dakikalık periyotlar ve ara vererek yapabilirsiniz. Sonuçta ip atlamak zayıflamak isteyenler için güzel bir egzersizdir.

 3. Hilal diyor ki:

  PEKİ ZAYIFLAMAK İÇİN İP ATLAMANIN YANINDA NASIL BESLENMELİYİM

  1. Burcu Kaya diyor ki:

   Bu tamamen size kalmış. Ne kadar fazlalığınız var? Ne kadar sürede vermek istiyorsunuz? Bunlar önemli kriterler. Fakat yine de bir cevap istiyorsanız 2 seçeneğiniz olacaktır. 1. beslenmenize ve yediklerinize dikkat ederek serbest davranacaksınız. 2. bir diyet programına başlayarak onu uygulayacaksınız.

 4. Ayşe diyor ki:

  Merhaba ben 163 boyunda 55 kiloyum günde 1000 tane ip atlayarak ve yediklerime biraz dikkat ederek 1 haftada ortalama kaç kilo verebilirim?

  1. zehra diyor ki:

   haftada 3 kez 1000 tane ip atlayan ve yiyeceklerine daha az vakit geçiren ama daha çok su içen kişi olursanız yaklaşık 5 kilo verebilirsiniz

  2. zehra diyor ki:

   haftada 3 kez 1000 tane ip atlayan ve yiyeceklerine daha az vakit geçiren ama daha çok su içen kişi olursanız yaklaşık 6 kilo verebilirsiniz

Yorum Yaz