Karatay Diyeti Yapanlar

Karatay Diyeti

En popüler diyetlerden olan Karatay Diyeti‘ni yapan okuyucularımızın yorumlarını sizlerle paylaşacağız. Karatay Diyeti protein ağırlıklı bir diyettir. Fakat diyet programında her çeşit yiyecek vardır. Aynı zamanda kuru yemişler bu diyetin bana göre önemli noktalarından birisidir. Aslında bu diyet sizi beslenme düzenine sokmayı ve bu şekilde kilo verdirmeyi amaçlamaktadır. Sizlere sitemizde daha önce Karatay Diyeti listesi vermiştik. Şimdi bu diyeti uygulayan okuyucularımızın yorumlarını paylaşalım.

Seval
“Ben 3 gündür bu diyeti uyguluyorum. Hemen etki görmeye başladım diyebilirim. En azından vücudumdaki şişkinlik gitti. İşin özü; şekeri ve ekmeği azaltacaksın, hatta tüketmeyeceksin. Erken kalkıyorsan 3 öğün yemek yiyeceksin.”

Kübra
“Ben diyete 10 gün önce kadar başladım. Şunu söyleyeyim bu diyet beni acıktırmıyor. Yani ara öğün yapmıyorum. Birde spor yapsam süper olacak.”

Dilek
“Selam arkadaşlar bende Karatay Diyeti ile 18 günde 3 kilo verdim. Devam ediyorum diyeti sağlık açısından çok mantıklı buluyorum.”

Yeşim
“Bu hafta karatay diyetinde 1 ayımı tamamladım. Fakat biraz umutsuzlastım. Sadece 3,5 kilo verebildim ve son 10 gündür sürekli aynı kilodayım. 1,62 boyundayım, 77 olarak diyete başladım ve şu an 73,5 kiloyum şimdiye kadar yaptığım diyetlere göre muthiş bir iradeyle yaptım. 6-7 kilo verebilmeyi umuyordum.”

Serpil
“Ben Karatay diyetini yaklaşık olarak 10 gündür yapıyorum, sabah kahvaltısı dışında yediklerimden şikayetçi değilim. Sabah kahvaltısındaki sorun ise; ekmek yememek değil, yumurtanın haşlanınca kayısı kıvamında olması, tereyağında yapılınca ise çok kızartmama, bu halleriyle sevmiyorum yemeyi.”

Ceren
“Ben diyeti 3 haftadır yapıyorum. 1 kere bulgur pilavı yedim o da 2 kaşık. Bulgurun glisemik indeksi yüksek değil ama ne bileyim sonuçta pilav :)”

Nilay
“Ben de Karatay Diyetine bayılıyorum. Hiç yemek düşünmüyorum o çok hoşuma gidiyor. 4-5 saat bir şey yemeyince çok güzel oluyor. Arada limon sıktığım soğuk su ve soda içiyorum. Ama ben sabah kahvaltıda 1 dilim kendi yaptığım 7 tahıllı ekmekten yiyorum”

Okuyucularımızdan gelen yorumlardan bazıları bu şekilde; sizlerde aşağıdaki yorum bölümünden veya iletişim bölümünden bizlere yorumlarınızı ve diyette yaşadıklarınızı iletebilirsiniz..

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Beste diyor ki:

    19 Nisan 2013’te Karatay Diyeti’ne başladım. Bugün 29 Nisan 2013. 1 seneyi geçkindir 63-65 kg arasında dolanıyor ve hangi rejimi yaparsam yapayım gram dahi veremiyordum. Şimdi 61 kiloyum. Doğum öncesi 58.5 kg’da sabittim, doğum sonrası 63-65 arasında sabitlenmiştim. Canımın çok sıkkın olduğu dönemde bu diyeti keşfettim. Kadın Doğum doktorumun hamileyken önerdiği beslenme şekli ile birebir aynı. O açıdan kesinlikle sağlıksız bulmuyorum. O dönemki tüm kan testlerim iyi çıkmıştı. Şu an ise ani açlıklarım olmuyor, şekerim düşmüyor. Tatlıyı aramıyorum ki, bir oturuşta bir kavanoz Nutella’yı yiyebiliyordum. Bu sayede “diyet” meselesi açlıkla imtihan olmaktan çıktı. Sağlıklı beslen, kilo vere döndü. Kesinlikle tavsiye ederim.

  2. Anıl diyor ki:

    Öncelikle canan hanımın kitabını okuyarak başladım ve yanlışlarımı gördüm. Bugün ilk günüm şu an 62 kiloyum hedefim 55 ve şunu söyleyebilirim toksun, açlıktan kıvranmıyor, aklından sürekli yemek geçmiyor. Önemli olan bunu yaşam tarzına dönüştürmek… Beslenme alışkanlığımızı değistirmeliyiz.

Yorum Yaz