Karın Bölgesi Egzersiz Hareketleri

Karın Bölgesi

Karın bölgesi kadınların en çok şikayetci oldukları bölgelerden birisidir. Bu bölgedeki yağları eritmek çok kolay değildir. Eritmek için yapılması gereken ise güzel bir diyet programı ile beraber egzersizlerdir. Yapılacak doğru bir diyet programı ve bunun eşliğinde uygulanan egzersizler ile karın bölgesini zayıflatmak ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak mümkündür.

Bu konumuzda sizlere karın bölgesindeki yağları eritmenize faydası olacak egzersizleri vereceğiz. Aynı zamanda bu egzersizler ile düz ve formda bir karına da sahip olabilirsiniz. Eğer karın bölgenizde fazlalıklarınız varsa ve karın bölgenizi forma sokmak istiyorsanız bu hareketleri uygulamanızda fayda vardır. Hareketleri sabah ve akşam yapmanızı öneriyoruz. Sabahları kalktığınızda az bir kahvaltıdan sonra bu egzersiz hareketlerini yapabilirsiniz. Daha sonra kahvaltınıza devam edebilirsiniz. Sabahları 20-30 dakika bunları yapmanızı önermekteyim. Akşamları ise akşam yemeğinden 2-3 saat sonra yine 20 dakika kadar bu egzersiz hareketlerini yapmak size oldukça fazla katkı sağlayacaktır. Şimdi hareketlerimize geçelim.

İlk hareketimizde ellerimizi ensemizde birleştiriyoruz. Ayaklarımızı topluyoruz ve kalkıp yatıyoruz. Bu hareketi 10’arlı olarak 3 kere yapabilirsiniz.

Karın Egzersizi

Karın Egzersizi

İkinci hareketimizde ellerimizi vücudumuza dik şekilde uzatıyoruz. Yine dizlerimiz bükük vaziyette kalkıp yatıyoruz. Bu hareketide 10’arlı olarak 3 kere yapıyoruz.

Üçüncü hareketimizde ise karın yan bölgelerini şekilde görüldüğü gibi çalıştırıyoruz. 30 kez sol taraf 30 kezde sağ tarafı çalıştırmanızda fayda var.

Son hareketimizde ise ayaklarımızı vücudumuza doğru çekip uzaklaştırıyoruz..

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz