Merdiven Çıkmak Zayıflatır Mı?

Merdiven Çıkmak

Günlük yaşamdaki birçok husus insanın hareket etmesine izin vermemekte ve onu hareketsiz bir varlık haline getirmektedir. Bunun neticesinde kullanmamız gereken enerjiyi yeterince kullanamamakta ve bunlara depolamaktayız. Bunun çözümü aslında yaşam tarzımıza bakıyor. Birçok şey hayatımızı kolaylaştırdı. Bunu kabul ediyoruz; fakat bunlardan birçoğu sağlıksız nesil yetişmesine de sebebiyet verdi. Buda bir gerçek.

Çağımızda ortaya çıkmış şeylerden birisi de yürüyen merdivenler ve asansörlerdir. Bunlar insanın yaşamını kolaylaştırmıştır fakat hareket etmesini kısıtlamıştır. Bacaklarımız, dizlerimiz, ayaklarımız yürümek için, çıkmak için var. Fakat biz onların bu özelliğini çok fazla kullanmıyoruz. Bunun sonucunda ise yakılması gereken kaloriler vücudumuzda birikmeye başlıyor. Aynı zamanda sağlığımız tehlikeye giriyor. Oysa ki günlük yaşantımızda biraz yürüsek, biraz merdiven çıksak, biraz yokuş çıksak, biraz yokuş insek belki çok daha sağlıklı ve formda olacağız.

Eğer daha sağlıklı ve formda olmak istiyorsanız bu konulara da özen gösteriniz. Merdiven çıkmak sizlere enerji yaktırır ve yedikleriniz yağ olarak depolanmasını önler. O halde apartmanınıza geldiğinizde asansör yerine merdiven kullanın. Bu gerçekten faydalı olacaktır. Hem hareket ederek sağlık kavuşacaksınız hemde fazla kilo almamış olacaksınız. Yine büyük AVM’lerde bulunan yürüyen merdivenler veya asansörler yerine yine normal merdivenleri kullanın. Kısacası yürümeye ve merdiven çıkmaya özen gösterin. Bu sağlık için ve zayıflamak için faydalıdır.

Daha sağlıklı yalşam istiyorsanız organlarınızı doğru bir şekilde çalıştırın. Onların görevlerini unutmasına izin vermeyin. Haksız mıyız?.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz