Patates Diyeti (1 Haftada 5 Kilo Verme)

Patates Diyeti

Kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler patates diyetini tercih edebilirler. Bu diyette hedef 1 haftada 5 kilo vermektir. Günlük ortalama kalori miktarı ise 700 kaloridir. Bu diyet şok diyetler sınıfına girmektedir ve çok fazla önerilmemektedir. Bu nedenle bir diyet uzmanından onay alarak bu diyeti uygulamanızda fayda vardır. Aynı zamanda diyet 7 günlük bir diyettir ve uzatılmaması gerekir. Bu nedenle bu diyeti sadece 7 gün boyunca uygulayın ve sonrasında bırakın. Eğer patates seviyorsanız bu diyeti uygulayabilirsiniz. Bu diyet sindirim sistemi ile ilgili sorunlara nadir de olsa neden olabilmektedir. Bu nedenle böyle bir durum ile karşılaşırsanız diyeti bırakınız. Bu hatırlatmalardan sonra 7 günlük diyete geçelim.

1. Gün
3 Öğüne bölerek 8 adet orta boy haşlanmış patates tüketin. Patatesleri hafif baharatlayarak tüketebilirsiniz. Bunun yanında yeşil çay içebilirsiniz. Fakat yeşil çayın şekersiz olmasına dikkat edin. Ayrıca bol bol su için. 1 dilim kepek ekmekte tüketebilirsiniz.

2. Gün
3 Öğüne bölerek 6 adet orta boy haşlanmış patates tüketin. Patatesleri hafif baharatlayarak tüketebilirsiniz. Bunun yanında yeşil çay içebilirsiniz. Fakat yeşil çayın şekersiz olmasına dikkat edin. Ayrıca bol bol su için. 1 adet elma yiyebilirsiniz. 1 dilim kepek ekmekte tüketebilirsiniz.

3. Gün
3 Öğüne bölerek 6 adet orta boy haşlanmış patates tüketin. Patatesleri hafif baharatlayarak tüketebilirsiniz. Bunun yanında yeşil çay içebilirsiniz. Fakat yeşil çayın şekersiz olmasına dikkat edin. Ayrıca bol bol su için. 1 dilim kepek ekmekte tüketebilirsiniz.

4. Gün
Öğle öğününde 2 adet orta boy haşlanmış patates yiyiniz. Kahvaltıda 1 veya 2 adet meyve tüketin. Akşam yemeğinde ise 150 gram tavuk ızgara ve 1 kase yağsız yoğurt yiyin.

5. Gün
Sabah ve öğle öğününü 2 adet meyve ve 1 kase yoğurt ile geçiriniz. Akşam yemeğinde ise 200 gram kadar tavuk veya balık ile beraber yağsız salata tüketin

6. Gün
Öğle öğününde 2 adet orta boy haşlanmış patates yiyiniz. Kahvaltıda 1 veya 2 adet meyve tüketin. Akşam yemeğinde ise 1 porsiyon sebze yemeği, yağsız salata ve 1 kase yağsız yoğurt yiyin.

7. Gün
Sabah 1 adet meyve tüketin. Öğle yemeğinde 2 adet orta boy haşlanmış patates yiyiniz. Akşam ise 200 gram ızgara et ve yağsız salata tüketiniz. Yeşil çay içebilirsiniz.

Dediğimiz gibi bu diyet 1 haftalıktır. Daha fazla uzatmayın ve 7. günden sonra bu diyeti bırakın. Yine uzman bir diyetisyene danışarak diyete başlayınız..

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz